Ефективність Громради при Міндовкілля

Громрада при Міндовкілля

Ми знаємо, як підвищити ефективність Громадської Ради при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. І вчора запропонували Роману Абрамовському два кроки для осучаснення відбору її членів.

Зараз до Громради не потрапити, якщо організація юридично зареєстрована менше двох років. Це несправедливо, адже є чимало команд, які довели свою ефективність задовго до реєстрації юридичної особи. Ми також багато часу діяли як неформальна ініціативна група і при цьому успішно співпрацювали з державними інституціями.

Крім того, членів Громради обирають піднятими руками присутніх на зборах. Йой. Цей підхід небезпечний тим, що на результати відбору дуже легко вплинути.

Що ми пропонуємо:

  1. Переглянути вимогу про юридичну реєстрацію, видалити з Регламенту Громради та дозволити молодим командам висуватися.
  2. Запровадити обов’язкове проведення конкурсу шляхом відкритого інтернет голосування громадян, які проживають в Україні. Такий принцип формування складу ГР вже декілька каденцій успішно використовують антикорупційні органи НАБУ та НАЗК та деякі міністерства.

Ці пропозиції ми також передали колишній Громраді, до складу якої входила наша Ірина Черниш. Саме сьогодні вони мають розглянути питання щодо необхідності створення Громради при новому міністерстві та передати звернення міністру.

Завдяки Громадській Раді українські екокоманди можуть впливати на державну політику та контролювати діяльність виконавчих органів. Чи робитимуть це люди, обрані за принципом прозорості та рівності, або ж ні, наразі залежить від рішення Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Підтримай внеском

Дякуємо, що вирішив допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Ми надзвичайно цінуємо твій час та увагу.
Тому, аби стати благодійником, тобі потрібно лише натиснути кнопку "підтримати":

Підтримати

Вам також може сподобатися
Детальніше

ПЕРЕВІРКИ – ЗАКОННІ!

? Подарунком під ялинку – Наказом Міністерство енергетики та захисту довкілля України від 26.11.2019 № 450 “Про затвердження Уніфікованої форми акта,…
Детальніше

День нульової емісії

21 вересня світ відзначає День нульової емісії або нульових викидів. Аби дати планеті перепочити, рекомендується не спалювати нафту,…

Круглий стіл на тему “Державний екологічний контроль”

Минулого тижня наша Ірина Черниш взяла участь в круглому столі, організованому Комітетом ВРУ з питань екологічної політики та природокористування. Мова йшла про наболіле – державний екологічний контроль та проєкти законів №3091, 3091-1 та 3417.