Надходження екоподатків та витрати на відновлення довкілля у Дніпропетровській області

Пам’ятаєте, звідки повинні надходити кошти на природоохоронні заходи? – Зі сплачених екологічних податків підприємствами-забруднювачами. Яка ж ситуація із надходженнями та видатками в Дніпропетровській області?

Це зокрема озвучили представники Save Dnipro Ірина Черниш та Павло Ткаченко на круглому столі “Довкілля і промисловість: у пошуках консенсусу”, який був організований за ініціативою ДніпроОДА і аналітичного центру “Діксі Груп”.

  • Павло зазначив, що у 2018-му році надходження екоподатків в бюджет області становили 218 553 507 грн, а на відновлення довкілля обласною владою було витрачено 222 290 770 грн.
  • У 2019-му, відповідно, було сплачено до обласного бюджету 225 448 230 грн екоподатків і витрачено розпорядниками бюджетних коштів 282 945 411 грн на природоохоронні заходи.

Давайте подивимось на статті уважніше. Бачимо, що природні ресурси (сфери), які постраждали від забруднення (виходячи з обсягів сплачених податків), і сфери, на відновлення яких витрачені гроші, не корелюються між собою.

Але ж, погодьтеся, який природній ресурс постраждав, те й потрібно відновлювати!

Нагадаємо, що дізнатися про сплачені суми екологічних податків суб’єктами природних монополій та платниками рентної плати за користування надрами можна, скориставшись відповідною функцією нашого SaveEcoBot у зручному вам месенджері.

А за аналітикою слідкуйте на сайті.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Що не так з українськими ТЕС?

Впродовж трьох останніх років кількість аварійних зупинок на українських ТЕС залишається високою. При цьому ТЕС продовжують збільшувати навантаження, поступово заміщуючи АЕС. Чим це загрожує Україні?
Екологічні перевірки
Детальніше

Що там в нас з екоперевірками в 1 півріччі 2020 року?

Сьогодні досліджуємо статистику результатів роботи Державної екологічної інспекції України за 1 півріччя 2020 року. Нагадаємо, що Держекоінспекція є контролюючим органом, який проводить екологічні (природоохоронні) перевірки.