🎄 Подарунком під ялинку – Наказом Міністерство енергетики та захисту довкілля України від 26.11.2019 № 450 “Про затвердження Уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів”, зареєстрованим в Міністерство юстиції України від 27.12.2019 за №1293/34264, затверджено уніфіковану форму Акту відповідно до рекомендацій Державної регуляторної служби.

📄 Із Наказом можна ознайомитись тут
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/doccatalog/document?id=245430118

🏭 Що це значить? Що підприємства-забруднювачі тепер не можуть не допускати екологічних інспекторів для здійснення планових та позапланових перевірок з причини того, що інспектор не має законної (юстованої) форми уніфікованого акту, яка визначається Регуляторною службою України як обов’язкова умова (документ) для здійснення заходу нагляду (контролю).

📝 Тож тепер громадяни знову можуть звертатися до контролюючого органу – Екологічної інспекції щодо проведення позапланових перевірок діяльності суб’єктів господарювання, розраховуючи, що така перевірка цим органом буде проведена.