МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Друзі, сьогодні історичний день, і це не перебільшення. Перший електрофільтр на ДТЕК Придніпровській ТЕС ВСТАНОВЛЕНО ТА ЗАПУЩЕНО, а 10 енергоблок, на якому він побудований, увімкнено до електромережі!

І це перший прецедент в історії України, коли екологічна модернізація такого масштабу проводиться не з коштів платників податків, а за власні гроші підприємства.

Що це означатиме для дніпрян?

По-перше, вміст найшкідливішого для нас дрібнодисперсного пилу в повітрі міста одразу знизиться в декілька, якщо не в десятки разів.

По-друге, цілий спектр шкідливих речовин, що містяться у викидах ТЕС, тепер також долітатиме до нас у значно меншому обсязі.

По-третє, нове обладнання в перспективі дозволить здійснювати сухий відбір вугільної золи, а це відкриває шлях до її переробки, а також суттєво знижує навантаження на шлакосховища.

Ми йшли до цієї перемоги майже два довгих роки. Команда Save Dnipro почала з того, що чи не вперше зламала звичайний хід громадських слухань ДТЕКу та почала все гучніше та професійніше ставити екологічні вимоги забруднювачу. Спочатку з нами не рахувалися, але ми дійшли до Верховної ради та Міністра екології, робили акції у різних країнах світу та пікетували офіс ДТЕКу, залучали народних депутатів та лідерів думок, вивчали закони та надавали обгрунтовані пропозиції та зрештою ПЕРЕМОГЛИ.

Але найголовніше, що ми хочемо сказати сьогодні, — це слова подяки ВСІМ вам, любі дніпряни, які підтримували своє місто весь цей час та так само, як і ми, брали участь у спільній справі. Також ми вдячні всім тим, хто допомагав Дніпру на цьому шляху — політикам та активістам, критикам та симпатикам — всім. Дякуємо Міністерству екології за чітку позицію. Дякуємо тим, хто не вірив, що це можливо, — адже це нас тільки заводило. Дякуємо журналістам, які висвітлювали події об’єктивно, — ви надавали процесу ваги у суспільстві. Дякуємо і тим, що вирізали нас із сюжетів, — ви підтверджували, що ми на правильному шляху. Дякуємо місцевій владі за те, що багато про це говорила. Дякуємо зрештою і ДТЕКу — за те, що, хоч і з великим запізненням, але дотрималися свого слова.

Дякуємо.

Підтримай внеском

Дякуємо, що вирішив допомогти нашему ГО стабільно розвиватися!

Ми надзвичайно цінуємо твій час та увагу.
Тому, аби стати благодійником, тобі потрібно лише натиснути кнопку "підтримати":

Підтримати

Вам також може сподобатися