Перемога у відкритті даних!

Пам’ятаєте, як ми боролися за відкриття нових екологічних даних? Це про ті дані, відкриття яких ускладнить економічні маніпуляції з екологічними питаннями. Так от схоже, що МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

А тепер докладніше.

— Ще наприкінці 2018 року наша Ірина Черниш увійшла до Громадської ради при Мінприроди, і одразу ж одним з перших питань ми поставили саме відкриття нових даних.

— Ту ж саму позицію ми захищали і перед громадською радою місцевої Державної фіскальної служби (ДФС).

Також ми звернулися з відповідними листами до Міністерства екології, ДФС та ще декількох суб’єктів, які відповідають за ці дані.

— Наші представники також долучилися до ініціативи OpenUp: за все відкрите, яка адвокатує відкриття даних у різних сферах.

Потім ми розробили відкритий лист до Прем’єр-Міністра та Державного агентства з електронного урядування, який підтримала ціла низка організацій та ініціатив, таких як Transparency International Ukraine, Екологія промислового краю, Громадський Контроль та багато інших.

— Відомий майстер обробки даних з держзакупівель Ярослав Гарагуц та його Clarity Project також підключився до просування відкриття еконаборів.

— І вже здавалося, що ми програли, адже жодний з переліків не було включено до першого драфту нової редакції Постанови Кабміну №835, але на публічному обговоренні в Києві, куди десантувалися Павло Ткаченко, Ірина Черниш, Артем Романюков, нам разом з колегами зрештою вдалося переконати представників Агенції, що дані треба відкрити.

І от маємо результат! Тепер у форматі відкритих даних кожен громадянин зможе використовувати такі набори:

  • перелік дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2 та 3 груп із зазначенням номеру та терміну дії;
  • перелік ліцензіатів на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;
  • перелік ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами;
  • перелік декларацій про відходи, які подаються суб’єктами господарювання;
  • перелік дозволів на спеціальне водокористування;
  • інформація про надходження екологічного податку за окремими платниками податків.

Це спільна перемога цілої низки громадських організацій та ініціатив, з якою нас всіх і вітаємо, друзі!


17.04.2019 року третя редакція Постанови Кабінету Міністрів України №835 “Про відкриті дані” була прийнята.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.

Вам також може сподобатися
Детальніше

Зауваження до проєкту закону 4167

Поки хтось доїдав торішнє олів’є, наша невтомна Ірина Черниш аналізувала проєкт профільного закону “Про запобігання, зменшення та контроль…
Детальніше

Агов до відкриття даних!

Пам’ятаєте, що Save Dnipro ініціювало пропозицію внесення переліків відкритих екологічних даних? Про дозвільні документи та екоподатки. І не…